Affiliate Marketing Corendon – Interview met Maarten de Wilde

Loading

Affiliate marketing is een belangrijk kanaal voor Corendon. In dit interview vertelt Maarten de Wilde, verantwoordelijk voor de affiliate programma’s, hoe Corendon samenwerkt met verschillende typen affiliates, waarom zij kiezen voor een lineair attributiemodel en welke kansen zij zien voor verdere groei binnen travel affiliate marketing.

1 – Kun je iets over jezelf vertellen? Wie ben je en wat is jouw rol binnen Corendon?

Mijn naam is Maarten en ik beheer de affiliate programma’s van Corendon. Naast affiliate management ben ik verantwoordelijk voor display en video campagnes.

2 – Welke typen affiliates leveren voor jullie binnen de reiswereld de meeste toegevoegde waarde, en waarom?

De affiliates die het beste presteren zijn bij ons een mix van dealsites, vergelijkingssites en travelblogs.

3 – Hoe bouwen en onderhouden jullie duurzame relaties met affiliates?

We hebben met onze top affiliates regelmatig contact via e-mail, online calls, fysieke meetings en events. Ook organiseren we ieder jaar een affiliate-trip voor onze top 10 affiliates uit België en Nederland. Zo zijn we in 2025 naar Bonaire geweest en in 2026 naar het zonnige Kaapverdië. Tijdens deze trips praten we over het optimaliseren van de promoties. En daarnaast hebben we vooral veel lol met zijn allen, door leuke activiteiten te doen zoals buggy rijden en (onder begeleiding) tussen de haaien te staan.

4 – Tegen welke uitdagingen lopen jullie als adverteerder aan binnen affiliate marketing, specifiek in travel?

We zien veel mogelijkheden met influencers met grote TikTok of IG kanalen. Ook video marketing biedt veel mogelijkheden voor groei. Daarnaast zorgt AI ervoor dat het organische bereik van veel websites minder wordt. We blijven zoeken naar nieuwe manieren om door te blijven groeien.

5 – Zien jullie verschil in waarde tussen affiliates die vooral inspireren en affiliates die vooral converteren?

Nee, we hebben bewust gekozen voor een lineair attributiemodel, waardoor we zowel affiliates aan het begin als het einde van de funnel evenredig kunnen belonen. Een travelblog heeft net zoveel kans om een deel van de commissie te verdienen, als een affiliate die vooral focust op de last click.

6 – Jullie werken samen met TradeTracker. Wat was voor jullie de belangrijkste reden om voor dit netwerk te kiezen?

Zij zijn het enige netwerk met een goed werkend attributiemodel.

7 – Zijn er nog andere zaken die je zou willen delen?

We vinden het contact en samenwerking met onze affiliates heel belangrijk, en we helpen graag met extra’s zoals foto’s, video’s, etc. Dus aan alle publishers die dit lezen: Ga vooral Corendon of een van onze andere merken GOfun, ByJune en Stip Reizen promoten!

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.